KM 2003 - Resultat
R E S U L T A T SIDA: 1
TÄVLING : KM 2003 DATUM: 2003-12-14
PLATS : Tibblebadet TID: 21:25
ARRANGÖR : Täby Sim
BASSÄNG : 25m-BASSÄNG
GREN: 1 25m Fjäril Flickor D+Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Lovisa Ericsson 93 Täby Sim 16.58 KM-rekord
2. Antonia Lantz 93 Täby Sim 18.98
3. Sara Jacobson 93 Täby Sim 19.36
4. Elin Lindström 93 Täby Sim 19.79
5. Elsa Ericsson 95 Täby Sim 20.12
6. Madeleine Strömbäck 93 Täby Sim 22.66
7. Isabelle Isenstein 93 Täby Sim 23.30
8. Elise Fröberg 93 Täby Sim 27.97
GREN: 2 25m Fjäril Pojkar D+Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Richard Gedda 93 Täby Sim 19.41
2. Rikard Rasmusson 93 Täby Sim 21.71
3. Anton Johansson 93 Täby Sim 21.72
4. Christoffer Martinell 93 Täby Sim 24.92
5. Emil Dansk 95 Täby Sim 29.03
GREN: 3 50m Fjäril Flickor C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 34.72
2. Manuela Isacson 91 Täby Sim 37.81
3. Johanna Viklund 92 Täby Sim 41.30
4. Alexandra Jerresand 91 Täby Sim 42.30
5. Susanne Johansson 92 Täby Sim 45.86
6. Nathalie Lihv 91 Täby Sim 46.03
7. Maria Franfie 92 Täby Sim 47.25
GREN: 4 50m Fjäril Pojkar C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Jacob Thulin 91 Täby Sim 31.08 KM-rekord
2. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 32.31
3. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 35.28
4. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 38.67
5. Joel Strand 91 Täby Sim 39.54
6. Hampus Pettersson 91 Täby Sim 40.00
7. Gustav Zakariasson 92 Täby Sim 43.22
8. Harald Olsson 92 Täby Sim 50.47
9. Michael Kestad 92 Täby Sim 51.72
GREN: 5 100m Fjäril Flickor B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 32.09 1:08.15 KM-rekord
2. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 32.32 1:08.87
3. Eriana Spahiu 89 Täby Sim 34.40 1:11.59
4. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 34.00 1:12.86
5. Malin Jacobson 90 Täby Sim 35.97 1:17.67
6. Cornelia Hanes 89 Täby Sim 37.57 1:19.91
7. Elin Zakariasson 90 Täby Sim 38.22 1:25.16
8. Elsa Ramström 89 Täby Sim 37.82 1:25.88
9. Sara Malmström 89 Täby Sim 41.93 1:32.05
10. Celine Fickler 89 Täby Sim 41.74 1:35.49
Maria Toll 90 Täby Sim DSQ
GREN: 6 100m Fjäril Pojkar B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 31.48 1:09.81
2. Jacob Molin 90 Täby Sim 37.50 1:21.83
3. Richard Nyberg 89 Täby Sim 36.92 1:23.05
GREN: 7 100m Fjäril Flickor A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sofie Jansson 88 Täby Sim 32.01 1:08.84
2. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 32.91 1:09.41
3. Rebecca Ejdervik 87 Täby Sim 34.89 1:15.41
4. Min Zhong 88 Täby Sim 36.31 1:22.01
Johanna Blom 88 Täby Sim DSQ
GREN: 8 100m Fjäril Pojkar A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Erik Håkansson 88 Täby Sim 29.12 1:02.20
2. Nikolas Juica 88 Täby Sim 31.51 1:07.96
3. Oscar Morild 87 Täby Sim 32.57 1:13.31
GREN: 9 100m Fjäril Damer FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Linnea Sundberg 86 Täby Sim 32.68 1:08.04
GREN: 10 100m Fjäril Herrar FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 27.75 59.28
2. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 28.95 1:04.13
3. Niklas Ankartross 86 Täby Sim 30.78 1:08.86
4. Felix Sors 85 Täby Sim 34.68 1:13.81
GREN: 11 50m Fjäril Damer Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Erika Ericsson 65 Täby Sim 33.33 KM-rekord
2. Annica Åberg 66 Täby Sim 35.88
3. Agneta Timbäck 62 Täby Sim 38.38
4. Lillie Larsson 61 Täby Sim 38.74
GREN: 12 50m Fjäril Herrar Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Harald Kruger 67 Täby Sim 29.63
2. Jean-Pierre Saracco 49 Täby Sim 32.78
3. Per Strand 61 Täby Sim 32.93
Matthias Seel 70 Täby Sim DSQ
GREN: 13 50m Rygg Flickor D FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Lovisa Ericsson 93 Täby Sim 38.66
2. Elin Lindström 93 Täby Sim 40.84
3. Antonia Lantz 93 Täby Sim 43.20
4. Sara Jacobson 93 Täby Sim 45.28
5. Mikaela Jerresand 93 Täby Sim 47.81
6. Isabelle Isenstein 93 Täby Sim 48.05
7. Emma Ohlin 93 Täby Sim 50.45
8. Elise Fröberg 93 Täby Sim 55.08
Madeleine Strömbäck 93 Täby Sim DSQ
GREN: 14 50m Rygg Pojkar D FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Richard Gedda 93 Täby Sim 43.91
2. Christoffer Martinell 93 Täby Sim 51.41
Rikard Rasmusson 93 Täby Sim DSQ
Anton Sandäng 94 Täby Sim DSQ
GREN: 15 50m Rygg Flickor C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Manuela Isacson 91 Täby Sim 36.95
2. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 38.85
3. Alexandra Jerresand 91 Täby Sim 43.07
4. Mathilda Larsson 92 Täby Sim 43.25
5. Lovisa Edholm 91 Täby Sim 44.41
6. Sandra Kassman 91 Täby Sim 44.61
7. Susanne Johansson 92 Täby Sim 45.13
8. Nathalie Lihv 91 Täby Sim 45.14
9. Maria Franfie 92 Täby Sim 46.05
10. Rebecca Hedberg 92 Täby Sim 46.38
11. Johanna Viklund 92 Täby Sim 46.78
12. Emma Malmström 91 Täby Sim 47.06
13. Madeleine Mattinson 92 Täby Sim 47.41
14. Mathilda Aronsson 92 Täby Sim 47.96
15. Amanda Borgenstierna 92 Täby Sim 52.32
Linn Johansson 92 Täby Sim DSQ
GREN: 16 50m Rygg Pojkar C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 33.25 KM-rekord
2. Jacob Thulin 91 Täby Sim 33.60
3. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 36.85
4. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 39.30
5. Joel Strand 91 Täby Sim 39.95
6. Hampus Pettersson 91 Täby Sim 43.57
7. Gustav Zakariasson 92 Täby Sim 45.06
8. Marcus Lind 92 Täby Sim 45.38
9. Michael Kestad 92 Täby Sim 46.21
10. Oskar Lantz 92 Täby Sim 47.87
11. Harald Olsson 92 Täby Sim 51.75
12. Viktor Lindgren 92 Täby Sim 55.65
Ulrik Cuellar 92 Täby Sim DSQ
Richard Sundin 92 Täby Sim DSQ
GREN: 17 100m Rygg Flickor B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 33.89 1:08.76 KM-rekord
2. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 34.96 1:09.43
3. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 35.43 1:13.43
4. Malin Jacobson 90 Täby Sim 39.38 1:21.11
5. Maria Toll 90 Täby Sim 40.49 1:21.58
6. Cornelia Hanes 89 Täby Sim 40.40 1:21.98
7. Elsa Ramström 89 Täby Sim 42.42 1:25.51
8. Elin Zakariasson 90 Täby Sim 42.26 1:27.02
9. Celine Fickler 89 Täby Sim 44.01 1:28.95
10. Sandra Lenart 89 Täby Sim 43.24 1:29.59
11. Veronika Karlsson 90 Täby Sim 44.60 1:31.91
12. Sara Malmström 89 Täby Sim 45.45 1:34.81
Eriana Spahiu 89 Täby Sim DSQ
GREN: 18 100m Rygg Pojkar B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 38.24 1:17.95
2. Jacob Molin 90 Täby Sim 38.67 1:18.41
3. Richard Nyberg 89 Täby Sim 41.55 1:26.91
4. Elias Vikström 90 Täby Sim 45.05 1:35.75
Ashkan Mosheni 90 Täby Sim DSQ
Joachim Sandström 90 Täby Sim DSQ
GREN: 19 100m Rygg Flickor A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 36.25 1:13.54
2. Sofie Jansson 88 Täby Sim 36.33 1:13.86
3. Mikaela Mattinson 88 Täby Sim 36.14 1:14.96
4. Rebecca Ejdervik 87 Täby Sim 39.57 1:21.54
5. Min Zhong 88 Täby Sim 45.31 1:32.64
Johanna Blom 88 Täby Sim DSQ
GREN: 20 100m Rygg Pojkar A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Erik Håkansson 88 Täby Sim 32.13 1:05.75
2. Oscar Morild 87 Täby Sim 36.82 1:19.16
3. Leo Lillrank 88 Täby Sim 46.28 1:36.80
GREN: 21 100m Rygg Damer FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Linnea Sundberg 86 Täby Sim 34.67 1:09.70
2. Agneta Timbäck 62 Täby Sim 40.54 1:23.58
GREN: 22 100m Rygg Herrar FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 29.59 59.89
2. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 31.29 1:06.13
Felix Sors 85 Täby Sim DSQ
GREN: 23 50m Rygg Damer Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Erika Ericsson 65 Täby Sim 35.74
2. Malin Möller 71 Täby Sim 37.55
3. Maria Carlson 64 Täby Sim 47.62
4. Elisabeth Fredriksson 38 Täby Sim 58.07
GREN: 24 50m Rygg Herrar Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Harald Kruger 67 Täby Sim 32.79
2. Per Strand 61 Täby Sim 33.51
GREN: 25 50m Bröst Flickor D+Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Elin Lindström 93 Täby Sim 43.56
2. Lovisa Ericsson 93 Täby Sim 43.82
3. Antonia Lantz 93 Täby Sim 44.91
4. Sara Jacobson 93 Täby Sim 50.39
5. Isabelle Isenstein 93 Täby Sim 52.63
6. Emma Ohlin 93 Täby Sim 53.33
7. Madeleine Strömbäck 93 Täby Sim 53.66
8. Anna-Cecilia Lundström 94 Täby Sim 53.73
9. Elise Fröberg 93 Täby Sim 54.70
10. Louise Åberg 95 Täby Sim 59.02
11. Hanna Boman 93 Täby Sim 1:00.76
GREN: 26 50m Bröst Pojkar D+Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Richard Gedda 93 Täby Sim 49.02
2. Daniel Carlson 93 Täby Sim 53.19
3. Ludvig Strand 94 Täby Sim 53.95
4. Christoffer Martinell 93 Täby Sim 53.98
5. Rikard Rasmusson 93 Täby Sim 59.83
Anton Johansson 93 Täby Sim DSQ
Emil Dansk 95 Täby Sim DSQ
Alexander Djadkin 94 Täby Sim DSQ
GREN: 27 50m Bröst Flickor C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 39.15
2. Sandra Kassman 91 Täby Sim 41.08
3. Manuela Isacson 91 Täby Sim 42.64
4. Lovisa Edholm 91 Täby Sim 44.41
5. Mathilda Larsson 92 Täby Sim 45.33
6. Natalie Ljungblom 91 Täby Sim 45.69
7. Alexandra Jerresand 91 Täby Sim 45.77
8. Rebecca Hedberg 92 Täby Sim 46.65
9. Mathilda Aronsson 92 Täby Sim 47.20
10. Johanna Viklund 92 Täby Sim 48.72
11. Maria Franfie 92 Täby Sim 48.73
12. Nathalie Lihv 91 Täby Sim 49.63
13. Emma Malmström 91 Täby Sim 49.90
14. Linn Johansson 92 Täby Sim 52.98
GREN: 28 50m Bröst Pojkar C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 38.57
2. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 41.72
3. Jacob Thulin 91 Täby Sim 42.15
4. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 42.49
5. Joel Strand 91 Täby Sim 43.42
6. Gustav Zakariasson 92 Täby Sim 47.59
7. Michael Kestad 92 Täby Sim 49.25
8. Viktor Lindgren 92 Täby Sim 50.49
9. Richard Sundin 92 Täby Sim 50.62
10. Harald Olsson 92 Täby Sim 50.64
11. Oskar Lantz 92 Täby Sim 52.17
12. Ulrik Cuellar 92 Täby Sim 55.43
Hampus Pettersson 91 Täby Sim DSQ
GREN: 29 100m Bröst Flickor B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 35.28 1:13.63 KM-rekord
2. Eriana Spahiu 89 Täby Sim 39.30 1:20.95
3. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 39.67 1:24.25
4. Maria Toll 90 Täby Sim 41.87 1:28.28
5. Elsa Ramström 89 Täby Sim 41.96 1:28.71
6. Cornelia Hanes 89 Täby Sim 42.52 1:30.13
7. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 42.18 1:30.50
8. Malin Jacobson 90 Täby Sim 43.32 1:31.68
9. Sandra Lenart 89 Täby Sim 45.14 1:36.46
10. Sara Malmström 89 Täby Sim 48.61 1:43.57
GREN: 30 100m Bröst Pojkar B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 38.41 1:20.19
2. Jacob Molin 90 Täby Sim 42.89 1:33.12
3. Richard Nyberg 89 Täby Sim 44.21 1:35.26
4. Ashkan Mosheni 90 Täby Sim 1:47.88 1:47.88
5. Joachim Sandström 90 Täby Sim 50.54 1:48.79
6. Elias Vikström 90 Täby Sim 49.43 1:49.22
GREN: 31 100m Bröst Flickor A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Rebecca Ejdervik 87 Täby Sim 37.97 1:19.35
2. Mikaela Mattinson 88 Täby Sim 38.66 1:23.10
3. Sofie Jansson 88 Täby Sim 40.99 1:24.93
4. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 40.87 1:26.46
5. Johanna Blom 88 Täby Sim 44.33 1:32.53
6. Min Zhong 88 Täby Sim 45.12 1:36.06
GREN: 32 100m Bröst Pojkar A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Erik Håkansson 88 Täby Sim 35.78 1:15.05
2. Oscar Morild 87 Täby Sim 36.72 1:19.32
3. Nikolas Juica 88 Täby Sim 38.68 1:21.98
4. Leo Lillrank 88 Täby Sim 46.79 1:41.31
GREN: 33 100m Bröstsim Damer FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Linnea Sundberg 86 Täby Sim 39.67 1:23.38
GREN: 34 100m Bröstsim Herrar FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 33.16 1:10.01
2. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 1:13.53 1:13.53
3. Felix Sors 85 Täby Sim 36.07 1:15.04
GREN: 35 50m Bröst Damer Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Lillie Larsson 61 Täby Sim 39.24 KM-rekord
2. Annica Åberg 66 Täby Sim 39.39
3. Maria Carlson 64 Täby Sim 41.22
4. Elisabeth Fredriksson 38 Täby Sim 55.74
GREN: 36 50m Bröst Herrar Masters FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Matthias Seel 70 Täby Sim 34.59
2. Harald Kruger 67 Täby Sim 34.70
3. Nils Olof Hellman 74 Täby Sim 36.54
4. Håkan Wass 62 Täby Sim 38.77
5. Stefan Eriksson 63 Täby Sim 41.30
GREN: 37 25m Rygg Flickor Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Elsa Ericsson 95 Täby Sim 22.41
2. Carolina Rosenqvist 95 Täby Sim 26.11
3. Louise Åberg 95 Täby Sim 26.55
4. Anna Sandäng 96 Täby Sim 27.67
GREN: 38 25m Rygg Pojkar Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Emil Dansk 95 Täby Sim 23.29
2. Fredrik Gedda 96 Täby Sim 26.70
3. John Pettersson 95 Täby Sim 29.07
GREN: 39 50m Frisim Flickor D FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Lovisa Ericsson 93 Täby Sim 33.79
2. Elin Lindström 93 Täby Sim 35.00
3. Sara Jacobson 93 Täby Sim 36.76
4. Mikaela Jerresand 93 Täby Sim 38.86
5. Antonia Lantz 93 Täby Sim 38.98
6. Jeannie Lendeng 94 Täby Sim 40.46
7. Isabelle Isenstein 93 Täby Sim 41.03
8. Madeleine Strömbäck 93 Täby Sim 41.17
9. Emma Ohlin 93 Täby Sim 42.43
10. Elise Fröberg 93 Täby Sim 48.20
GREN: 40 50m Frisim Pojkar D FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Richard Gedda 93 Täby Sim 35.63
2. Anton Johansson 93 Täby Sim 38.56
3. Rikard Rasmusson 93 Täby Sim 41.23
4. Markus Mattinson 94 Täby Sim 41.80
5. Anton Sandäng 94 Täby Sim 42.30
6. Christoffer Martinell 93 Täby Sim 44.82
7. Daniel Carlson 93 Täby Sim 46.15
8. Ludvig Strand 94 Täby Sim 46.85
GREN: 41 50m Frisim Flickor C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 31.50
2. Manuela Isacson 91 Täby Sim 32.28
3. Alexandra Jerresand 91 Täby Sim 33.99
4. Nathalie Lihv 91 Täby Sim 36.37
5. Maria Franfie 92 Täby Sim 36.38
6. Susanne Johansson 92 Täby Sim 37.07
7. Johanna Viklund 92 Täby Sim 37.54
8. Natalie Ljungblom 91 Täby Sim 37.63
9. Lovisa Edholm 91 Täby Sim 38.01
10. Rebecca Hedberg 92 Täby Sim 38.02
11. Mathilda Larsson 92 Täby Sim 38.22
12. Sandra Kassman 91 Täby Sim 38.46
13. Emma Malmström 91 Täby Sim 41.34
14. Mathilda Aronsson 92 Täby Sim 42.33
15. Linn Johansson 92 Täby Sim 43.50
Madeleine Mattinson 92 Täby Sim DSQ
GREN: 42 50m Frisim Pojkar C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Jacob Thulin 91 Täby Sim 28.54
2. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 29.83
3. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 31.09
4. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 32.68
5. Hampus Pettersson 91 Täby Sim 34.60
6. Gustav Zakariasson 92 Täby Sim 37.49
7. Michael Kestad 92 Täby Sim 38.84
8. Oskar Lantz 92 Täby Sim 39.27
9. Ulrik Cuellar 92 Täby Sim 39.43
10. Harald Olsson 92 Täby Sim 40.20
11. Viktor Lindgren 92 Täby Sim 42.07
GREN: 43 100m Frisim Flickor B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 29.15 59.31 KM-rekord
2. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 30.24 1:02.21
3. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 30.48 1:02.76
4. Maria Toll 90 Täby Sim 31.78 1:06.42
5. Eriana Spahiu 89 Täby Sim 32.40 1:07.49
6. Cornelia Hanes 89 Täby Sim 32.58 1:07.74
7. Malin Jacobson 90 Täby Sim 33.75 1:10.31
8. Elsa Ramström 89 Täby Sim 33.94 1:11.23
9. Celine Fickler 89 Täby Sim 34.50 1:12.60
10. Elin Zakariasson 90 Täby Sim 35.12 1:13.81
11. Veronika Karlsson 90 Täby Sim 38.29 1:18.26
12. Sara Malmström 89 Täby Sim 37.43 1:19.80
13. Mathilda Lantz 90 Täby Sim 40.05 1:27.75
Sandra Lenart 89 Täby Sim DSQ
GREN: 44 100m Frisim Pojkar B FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 30.49 1:03.42
2. Jacob Molin 90 Täby Sim 32.66 1:07.29
3. Richard Nyberg 89 Täby Sim 33.74 1:11.09
4. Erik Lind 90 Täby Sim 37.17 1:19.22
5. Elias Vikström 90 Täby Sim 38.41 1:24.26
6. Joachim Sandström 90 Täby Sim 41.62 1:29.60
7. Ashkan Mosheni 90 Täby Sim 42.71 1:32.43
GREN: 45 100m Frisim Flickor A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sofie Jansson 88 Täby Sim 29.50 1:01.06 KM-rekord
2. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 31.47 1:04.21
3. Rebecca Ejdervik 87 Täby Sim 30.80 1:06.25
4. Mikaela Mattinson 88 Täby Sim 31.93 1:06.39
5. Min Zhong 88 Täby Sim 34.02 1:11.80
6. Johanna Blom 88 Täby Sim 36.10 1:14.06
7. Rebecca Gourman 88 Täby Sim 38.55 1:20.72
GREN: 46 100m Frisim Pojkar A FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Erik Håkansson 88 Täby Sim 26.72 55.98
2. Nikolas Juica 88 Täby Sim 30.35 1:03.12
3. Oscar Morild 87 Täby Sim 31.26 1:05.47
4. Leo Lillrank 88 Täby Sim 37.84 1:21.30
GREN: 47 100m Frisim Damer FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Linnea Sundberg 86 Täby Sim 30.52 1:02.94
2. Annica Åberg 66 Täby Sim 33.39 1:08.36
GREN: 48 100m Frisim Herrar FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 26.17 54.27
2. Joakim Rasmuson 86 Täby Sim 27.55 56.42
3. Harald Kruger 67 Täby Sim 27.44 56.83
4. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 26.97 57.01
5. Felix Sors 85 Täby Sim 30.56 1:03.84
GREN: 49 25m Frisim Flickor Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Elsa Ericsson 95 Täby Sim 20.04
2. Louise Åberg 95 Täby Sim 22.50
3. Malin Mattinson 95 Täby Sim 23.76
4. Anna Sandäng 96 Täby Sim 23.91
GREN: 50 25m Frisim Pojkar Knatte FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 25 m
1. Emil Dansk 95 Täby Sim 19.23
2. Babi Hosseini 95 Täby Sim 22.51
3. Fredrik Gedda 96 Täby Sim 24.02
4. Oskar Strand 95 Täby Sim 24.49
GREN: 51 100m Medley Flickor C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 36.16 1:17.62
2. Manuela Isacson 91 Täby Sim 38.38 1:22.54
3. Alexandra Jerresand 91 Täby Sim 42.13 1:31.00
4. Sandra Kassman 91 Täby Sim 44.89 1:35.84
5. Maria Franfie 92 Täby Sim 46.09 1:35.85
Nathalie Lihv 91 Täby Sim DSQ
GREN: 52 100m Medley Pojkar C FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m
1. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 33.38 1:12.63 KM-rekord
2. Jacob Thulin 91 Täby Sim 33.88 1:14.80
3. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 36.49 1:19.97
4. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 39.80 1:25.09
5. Hampus Pettersson 91 Täby Sim 41.51 1:31.10
6. Gustav Zakariasson 92 Täby Sim 44.35 1:32.95
GREN: 53 200m Medley Fl. A, B, Damer FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m 150 m 200 m
1. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 31.93 1:09.52 1:49.92 2:23.33 KM-rekord
2. Linnea Sundberg 86 Täby Sim 33.00 1:10.23 1:54.01 2:29.68
3. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 33.22 1:12.80 1:59.93 2:34.10
4. Sofie Jansson 88 Täby Sim 33.71 1:14.95 2:01.35 2:34.40
5. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 33.50 1:14.03 2:00.89 2:36.71
6. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 34.67 1:12.06 2:02.81 2:37.87
GREN: 54 200m Medley Po. A, B, Herrar FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m 100 m 150 m 200 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 28.79 1:03.09 1:41.39 2:12.03 KM-rekord
2. Erik Håkansson 88 Täby Sim 29.49 1:05.25 1:48.68 2:21.10
3. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 30.72 1:08.12 1:50.19 2:25.53
4. Felix Sors 85 Täby Sim 31.78 1:11.96 1:54.53 2:31.37
5. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 30.65 1:13.73 2:00.78 2:38.81
6. Oscar Morild 87 Täby Sim 33.09 1:14.88 2:00.76 2:39.30
GREN: 55 Öppna Sprint: 50m Frisim Damer Juniorer (0-29 år) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Sandra Jacobson 89 Täby Sim 28.36
2. Sofie Jansson 88 Täby Sim 28.39
3. Cecilia Rasmuson 89 Täby Sim 29.01
4. Sofie Fröbom 89 Täby Sim 29.13
5. Rebecca Ejdervik 87 Täby Sim 29.44
6. Karoline Rogersten 87 Täby Sim 30.16
7. Maria Toll 90 Täby Sim 30.35
8. Cornelia Hanes 89 Täby Sim 30.58
9. Sophie Lihv 89 Täby Sim 30.80
10. Malou Wilson 88 Täby Sim 30.85
11. Malin Jacobson 90 Täby Sim 31.43
12. Natalie Brinkeback 89 Täby Sim 31.66
13. Min Zhong 88 Täby Sim 31.97
Eriana Spahiu 89 Täby Sim 31.97
15. Manuela Isacson 91 Täby Sim 32.09
16. Johanna Blom 88 Täby Sim 32.42
17. Anna Johansson 87 Täby Sim 32.85
18. Josephine Ewerbring 91 Täby Sim 33.05
19. Elsa Ramström 89 Täby Sim 33.06
20. Elin Zakariasson 90 Täby Sim 33.07
21. Celine Fickler 89 Täby Sim 33.11
22. Veronica Wallin 86 Täby Sim 33.46
23. Emilie Brinkeback 91 Täby Sim 33.91
24. Sara Jacobson 93 Täby Sim 36.29
25. Nathalie Lihv 91 Täby Sim 37.13
26. Sandra Kassman 91 Täby Sim 39.26
27. Emma Malmström 91 Täby Sim 40.46
28. Linn Johansson 92 Täby Sim 42.52
29. Emma Ohlin 93 Täby Sim 43.99
GREN: 55 Öppna Sprint: 50m Frisim Damer Seniorer (30-44 år) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Erika Ericsson 65 Täby Sim 31.13
2. Åsa Möller 73 Täby Sim 31.14
3. Lillie Larsson 61 Täby Sim 31.48
Annica Åberg 66 Täby Sim 31.48
5. Anette Aronsson 68 Täby Sim 34.39
6. Annika Östman 59 Täby Sim 40.11
GREN: 55 Öppna Sprint: 50m Frisim Damer Veteraner (45 år o äldre) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Gunilla Rasmuson 57 Täby Sim 30.57 KM-rekord
2. Elisabeth Fredriksson 38 Täby Sim 47.54
GREN: 56 Öppna Sprint: 50m Frisim Herrar Juniorer (0-29 år) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Daniel Karlsson 74 Täby Sim 24.98
2. Erik Håkansson 88 Täby Sim 25.76
3. Joakim Rasmuson 86 Täby Sim 25.92
4. Marcus Pellfolk 86 Täby Sim 26.43
5. Mårten Fredholm 83 Täby Sim 26.73
6. Nikolas Juica 88 Täby Sim 27.97
7. Jacob Molin 90 Täby Sim 28.72
8. Fredrik Wallin 88 Täby Sim 28.73
9. Filip Falkenborn 90 Täby Sim 29.15
10. Nils Olof Hellman 74 Täby Sim 29.24
11. Felix Sors 85 Täby Sim 29.31
12. Oscar Morild 87 Täby Sim 30.09
13. Sebastian Holmberg 91 Täby Sim 30.28
14. Henrik Eklöf 91 Täby Sim 31.43
15. Richard Nyberg 89 Täby Sim 31.64
16. Fredrik Carlson 91 Täby Sim 35.60
17. Anton Johansson 93 Täby Sim 38.41
18. Emil Dansk 95 Täby Sim 43.06
Richard Gedda 93 Täby Sim DSQ
GREN: 56 Öppna Sprint: 50m Frisim Herrar Seniorer (30-44 år) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Harald Kruger 67 Täby Sim 25.60 KM-rekord
2. Matthias Seel 70 Täby Sim 26.42
3. Dan Anderberg 67 Täby Sim 26.87
4. Stefan Eriksson 63 Täby Sim 30.52
5. Håkan Wass 62 Täby Sim 30.87
6. Lars Gedda 63 Täby Sim 35.34
GREN: 56 Öppna Sprint: 50m Frisim Herrar Veteraner (45 år o äldre) FINAL
PLAC NAMN FÖDD FÖRENING 50 m
1. Jean-Pierre Saracco 49 Täby Sim 30.72
2. Heimo Auer 37 Täby Sim 34.71
TÄVLINGSLEDARE TÄVLINGSSEKRETERARE
Carl-Johan Hellman Christer Pellfolk
* * TILLHÖR Täby Sim GRODAN SIMPROGRAM 4.43 * * |