Masters-EM i Stockholm
Plats Eriksdalsbadet
Arrangör Stockholms SF m.fl.
Datum 16-21 augusti 2005
Bassäng 50m
Klass Namn Klubb Tid Plac Rekord
8 50m bröstsim damer 17 augusti
(40-44) Lillie Larsson Täby Sim 41,14 15
(35-39) Annica Åberg Täby Sim 39,95 12
17 100m bröstsim damer 18 augusti
(40-44) Lillie Larsson Täby Sim 1.33,08 20
(35-39) Annica Åberg Täby Sim 1.27,38 11
26 100m frisim 19 augusti
(30-34) Christine Uhrlander-Lindberg Täby Sim 1.07,58 21
29 200m bröstsim 20 augusti
(35-39) Annica Åberg Täby Sim 3.09,79 8 Svenskt Rekord
31 50m frisim 20 augusti
(45-49) Gunilla Rasmusson Täby Sim 30,74 7
(30-34) Christine Uhrlander-Lindberg Täby Sim 29,80 16
2 200m Medley Men
(55-59) Jean-Pierre Saracco Täby Sim 2.55.22 9
7 50m bröstsim, herrar
(35-39) Harald Kruger Täby Sim 33,56 14
9 100m fjärilsim herrar, 17 augusti
(55-59) Jean-Pierre Saracco Täby Sim 1.19,07 8
16 50m ryggsim herrar 18 augusti
(40-44) Per Strand Täby Sim 34,07 15
(35-39) Dan Anderberg Täby Sim 33,56 29
18 100m bröstsim herrar 18 augusti
(50-54) Jean-Pierre Saracco Täby Sim 1.29,01 20
23 50m fjärilsim 19 augusti
(55-59) Jean-Pierre Saracco Täby Sim 32,08 7
25 100m frisim 19 augusti
(65-69) Heimo Auer Täby Sim 1.20,54 19
(55-59) Jean-Pierre Saracco Täby Sim 1.07,71 10
(40-44) Per Gustafsson Täby Sim 1.04,58 41
28 400m frisim 19 augusti
(65-69) Rolf Hörner Täby Sim 6.41,69 11
32 50 frisim 20 augusti
(65-69) Heimo Auer Täby Sim 34,87 18
(40-44) Robert Jeppsson Täby Sim 28,90 48
(40-44) Per Gustafsson Täby Sim 28,65 46
(35-39) Harald Kruger Täby Sim 25,70 10
(35-39) Dan Anderberg Täby Sim 25,78 12
(35-39) Matthias Seel Täby Sim 27,47 34
34 100m ryggsim 20 augusti
(40-44) Per Strand Täby Sim 1.18,93 21
12 4x50m frisim damer
(160-199) Täby Sim Täby Sim 2.02,06 4
Annica Åberg 30,97
Gunilla Rasmusson 30,08
Erica Eriksson 31,54
Christine Uhrlander-Lindberg 29,47
35 4x50m medley damer
(160-199) Täby Sim Täby Sim 2.18,76 3
Christine Uhrlander-Lindberg 34,76
Annica Åberg 41,06
Erica Eriksson 33,32
Gunilla Rasmusson 29,62
11 4x50m frisim herrar 17 augusti
(160-199) Täby Sim Täby Sim 1.55,43 16
Bengt Olsson 29,63
Per Strand 29,65
Robert Jeppsson 28,24
Per Gustafsson 27,91
(200-239) Täby Sim Täby Sim 1.54,02 3
Dan Anderberg 26,04
Jean-Pierre Saracco 29,31
Heimo Auer 33,66
Harald Kruger 25,01
36 4x50m medley 20 augusti
(200-239) Täby Sim Täby Sim 2.19,61 11
Per Strand 34,77
Robert Jeppsson 38,06
Bengt Olsson 31,07
Heimo Auer 35,71
27 4x50m frisim mixed 19 augusti
(160-199) Täby Sim Täby Sim 1.50,87 2 Nordiskt Rekord
Dan Anderberg 25,86
Annica Åberg 29,88
Gunilla Rasmusson 30,11
Harald Kruger 25,73 |